محل تبلیغات شما

برای افرادی که دندان‌های آنها به دلیل نامرتبی و ناهنجاری‌های فکی به درمان نیاز دارد، شیوه‌های مختلفی وجود دارد. در مواردی نیز چند شیوه هم‌زمان برای تکمیل درمان لازم است. در این موارد این دندانپزشک و متخصص ارتودنسی است که با انجام معاینات، زمان و اولویت آن را مشخص می‌کند.

برای اینکه مشکلات عمده این افراد حل شود، ارتودنسی  و ایمپلنت روش‌هایی موازی برای درمان ناهنجاری دهان و دندان به حساب می‌آیند.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت روشی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته است. این کار پس از معاینه و بررسی دندان بیمار و درمان بیماری‌های لثه و دندان‌های پوسیده انجام می‌شود. ایمپلنت دندانی کاشت دندان به وسیله پین‌های باریک از جنس تیتانیوم در داخل استخوان فک است و پس از پیچ شدن، روکش دندان با رنگ طبیعی روی آن قرار می‌گیرد و درمانی ثابت محسوب می‌شود.

ارتودنسی چیست؟

نامرتبی دندان‌ها به دلایل گوناگونی رخ می‌دهد، گاهی نیز با بالا رفتن سن دندان‌ها به سمت جلوی دهان حرکت می‌کنند و روی هم قرار می‌گیرند. برای درمان و حل این مشکل راه ‌حل مناسب استفاده از درمان ارتودنسی است. در این درمان دندان‌ها به وسیله ابزار ارتودنسی جا به جا و مرتب می‌شوند و بسیاری از ناهنجاری‌های فکی و دندانی رفع خواهند شد.

بیشتر بخوانید. مجله ارتودنسی

اولویت با ارتودنسی است یا ایمپلنت؟

میله‌های تیتانیومی ‌در ایمپلنت به استخوان فک جوش می‌خورند، اما در ارتودنسی نیاز است که دندان‌ها حرکت کنند و جا به جا شوند. به این ترتیب اگر دندان‌ها امکان حرکت نداشته باشند، براکت‌ها نمی‌توانند مؤثر باشند، بنابراین بهتر است بیمار ابتدا کجی و نامرتبی دندان‌های خود را با ارتودنسی درمان کند و سپس جای خالی دندان‌هایش را با ایمپلنت پر کند.

اگر ارتودنسی قبل از ایمپلنت انجام شود، از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است، چون با مرتب کردن و حرکت دادن دندان به جای اصلی، بعد از کشیدن دندان‌ها فضای خالی کمتر می‌شود و تعداد ایمپلنت‌های دندانی و کارهای ترمیمی ‌آن هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.

در چه مواردی ایمپلنت به ارتودنسی ارجحیت دارد؟

زمانی که ارتودنسی دندان‌های اطراف یا مقابل ایمپلنت را درگیر نمی‌کند و مثلاً فقط یک دندان باید اصلاح شود.

در مواقعی که بیمار چند دندان خود را از دست داده و دندان کافی برای نگه داشتن پلاک ارتودنسی وجود نداشته باشد، قطعاً باید ابتدا ایمپلنت انجام شود.

اگر بنا به تشخیص دندانپزشک دندان‌های جلو نیاز به سیم کشی داشته باشد و دندان آسیا کشیده شده است، دندان آسیا را می‌توان قبل از مرتب کردن دندان‌ها با ایمپلنت پر کرد.

بیشتر بخوانید. مجله ورزش، سلامتی و رژیم غذایی

ارتودنسی شفاف یا نامرئی چیست؟

داستان های کاهش وزن بعد از جراحی لاغری

چگونه می توان با ارتودنسی به بهبود مشکلات خواب کمک کرد؟

ارتودنسی ,دندان ,ایمپلنت ,درمان ,دندان‌ها ,دندان‌های ,و دندان ,ارتودنسی است ,دندان‌ها به ,دندان به ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تبلیغات و بازاریابی surpbebestscar تجارت پویا تولید کننده انواع اسپری laverrewar بلوچكاره (قوم کوچ) روداب نیوز lebdogili hotel iran,iran hotel,hotel tehran,tehran hotel,تالار reransete