محل تبلیغات شما

اکثر مردم دچار ریزش های قرمز یا لکه های قرمز روی سقف دهان  خود در برخی موارد می شوند. علل رایج این پدیده عبارتند از سوزش از مواد غذایی، پروتزهای دندانی یا عفونت دهان و گلو. لکه های قرمز روی سقف دهان ممکن است باعث تحریک شود، اما آن ها معمولا بی ضرر هستند و باید خودشان به مرور زمان ناپدید شوند. این  مقاله را از تخصصی ترین کلینیک دندانپزشکی جنت آباد  مطالعه میکنید.

بیشتر بخوانید . مجله ترمیم و زیبایی دندان

شایعترین علل بروز لکه های قرمز روی سقف دهان

گلودرد استرپتوکوکی

گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت است که بر گلو و لوزه ها اثر می گذارد. گروهی از باکتری هایی که استرپتوکوک نامیده می شوند مسئول بروز این عفونت هستند.

اگر یک فرد مظنون به این عفونت که دچار استرس می شود، باید پزشک یا متخصص گوش، بینی و گلو را مراجعه کند.میتوانید در کنار متخصص گوش و حلق و بینی به  دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی بارداری خود نیز مراجعه کنید.

آسیب فیزیکی

یکی از رایج ترین دلایل ایجاد یک نقطه قرمز یا درد در سقف دهان ناشی از یک آسیب ناگهانی مانند برش یا سوزش است.

سایر شرایطی که می تواند منجر به آسیب جسمی و کبودی دهان شود، عبارتند از:

  • دندان مصنوعی نامناسب
  • لبه یک دندان شکسته
  • پر کردن ناهموار دندان
  • آسیب ناشی از پل یا بریج دندانپزشکی
  • شکست ایمپلنت دندان

برفک دهان

برفک دهان نوعی بیماری است که به واسطه تجمع قارچ کاندیدا آلبیکانس در پوشش داخلی دهان به وجود می‌آید. نام دیگر این بیماری، کاندیدیازیس دهانی است.

زخم های دهانی

زخم های دهانی زخم هایی است که در دهان رخ می دهد. آن ها باعث ناراحتی می شوند و می توانند خوردن غذا و آشامیدن نوشیدنی را دشوار کنند.

تبخال دهانی

تبخال دهان، التهاب بخشی از پوست با تاول های ریز است که معمولا کناره های دهان، سوراخ بینی، گاهی هم روی لثه و کام دهان ظاهر می شود.

سرطان های بافت مخاطی دهان

زخم های کوچکی هستند که بر روی سقف یا داخل دهان ایجاد می شوند. زخم های خفیف با یک مرکز خاکستری، زرد یا سفید و مرز صاف و قرمز ظاهر می شود.

راه های جلوگیری از ایجاد لکه های قرمز روی سقف دهان

حفظ سلامت دهان و دندان با مسواک زدن،حداقل یکبار در هفته استفاده از دهانشویه، عدم استعمال دخانیات، اگر هر دارویی باعث خشکی دهان می شود، مقدار زیادی آب بنوشید، آدامس بدون قند را بجوید و  به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید . مجله سلامت دندان

ارتودنسی شفاف یا نامرئی چیست؟

داستان های کاهش وزن بعد از جراحی لاغری

چگونه می توان با ارتودنسی به بهبود مشکلات خواب کمک کرد؟

دهان ,های ,قرمز ,سقف ,روی ,دندان ,روی سقف ,های قرمز ,لکه های ,سقف دهان ,قرمز روی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ماهان موزیک , آهنگ های خاص snorablaco Phil's notes ofosgese cenmibansri nipersdinsbreak گلدان آکواریوم keltiperca کمبود ویتامینD3 املاك كریم نژاد