محل تبلیغات شما

همان طور که می دانید ارتودنسی دندان یک روش برای بهبود ظاهر دندان ها و بهتر شدن یا رفع کجی و نامرتبی دندان ها و همچنین بستن فاصله ی بین دندان ها می باشد. با این روش دندان ها صاف شده و در وضعیت بسیار بهتری قرار می گیرند.
احتمالا در جریان هستید که سه نوع ارتودنسی برای دندان ها وجود دارد :

1. ارتودنسی ثابت
2. 
ارتودنسی متحرک
3. 
ارتودنسی نامرئی

زمانی که شخص تصمیم می گیرد عمل ارتودنسی دندان را انجام دهد باید شناخت کاملی از نوع کار و هزینه ی احتمالی این سه نوع ارتودنسی دندان را داشته باشد و سپس با توجه به این اطلاعات و م با دندان پزشک مجرب بهترین نوع ارتودنسی دندان را انتخاب کند.

بیشتر بخوانید. مجله ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان کدامند؟

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت ، رایج ترین نوع ارتودنسی دندان است . از این روش زمانی استفاده می شود که دقت عملکرد برای پزشک اهمیت دارد.
در این حالت دستگاه ها به طور محکم به دندان وصل می شوند و بیمار نمی تواند تا پایان دوره ی درمان خودش آن ها را از دهان خارج کند.

کاربرد ارتودنسی ثابت علاوه بر زیبایی دندان ها ، جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان ها نیز می باشد . زیرا گیر کردن غذا لای دندان ها (به خاطر روی هم بودن یا کج بودن دندان ها ) یکی از علل مهم و شایع برای پوسیدگی دندان ها می باشد.

ارتودنسی متحرک

از ارتودنسی متحرک معمولا برای برطرف کردن مشکلات جزئی مانند جلوگیری از میکیدن انگشت شصت یا انحراف کم دندان یا ردیف کردن دندان های شیری و دائمی با هم و عموما برای کودکان کمتر از 12 سال استفاده می کنیم .

در این روش بیمار می تواند لوازم ارتودنسی دندان را بعد از خوردن غذا ، برای تمیز کردن دهان ، خارج کند.
در مواردی ممکن است متخصص ارتودنسی در تهران از بیمار بخواهد در حین انجام فعالیت هایی مانند دو چرخه سواری یا نواختن سازهای بادی یا … ارتودنسی متحرک را از دهان خود خارج کند.

البته ذکر این نکته در این جا اهمیت دارد : در صورتی که بیمار بریس های ارتودنسی متحرک را ، طبق توصیه های متخصص ارتودنسی استفاده نکند ، احتمال نرسیدن به نتیجه ی مطلوب و حتی بروز عوارض ارتودنسی متحرک وجود دارد.

ارتودنسی نامرئی

اختراع ارتودنسی نامرئی یک خبر خوش برای کسانی است که دندان های نامرتبی دارند ولی از انجام ارتودنسی ثابت به خاط نمای آن بیزار هستند.

بیشتر بخوانید. مجله سلامت دندان

ارتودنسی شفاف یا نامرئی چیست؟

داستان های کاهش وزن بعد از جراحی لاغری

چگونه می توان با ارتودنسی به بهبود مشکلات خواب کمک کرد؟

دندان ,ارتودنسی ,ها ,، ,نوع ,متحرک ,دندان ها ,ارتودنسی دندان ,ارتودنسی متحرک ,نوع ارتودنسی ,ارتودنسی ثابت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
گپی با خط خطی های من iracemla cticapexce webcmanpyga عرشیـــــــــــــا ریاضــــــــــــی prorenabsec پروژه رشنال روز blizolinak diapamatmo حضرت آیت الله قنبر مشفق لاهیجی